baza wiedzy baner

TECHNOLOGIA MONOJONOWA

Firma Invex oraz Invex Remedies wprowadziła na rynek innowacyjną technologię opartą na rozbijaniu cząstek minerałów takich jak złoto, srebro oraz krzem na pojedyncze jony (monojony). Jest to wyjątkowa metoda uzupełnienia tych pierwiastków w każdej żywej komórce.

technologia monojonowa 1

Technologia monojonowa umożliwia otrzymanie cząstek wielkości rzędu 0,2 nm. Są to dziesięciokrotnie mniejsze rozmiary, niż dotychczas stosowane w kosmetologii i farmacji. Dzięki temu przenikanie minerałów przez błony komórkowe jest nieograniczone, wpływając pozytywnie na działanie organizmu.

istota innowacyjnosci 1

Teoretycznie każda cząsteczka w ściśle określonych warunkach powinna ulegać procesowi rozdziału, tworząc monojony. Jednak w przypadku pierwiastków mało reaktywnych takich jak: kobalt, nikiel, miedź, srebro, platyna, rod, żelazo, krzem czy złoto takie procesy praktycznie nie zachodzą. Wynika to ze skłonności tych minerałów do tworzenia klastrów czyli skupisk cząstek. Utrudnia to ostatecznie przenikanie ich do głębszych warstw skóry.

Dlatego opracowano pewne procesy chemiczne, które pozwoliły na rozbicie cząstek do struktur monojonowych, które są trwałe wyłącznie w środowisku wodnym o określonych parametrach. Monojony przekształcone w pary jonowe przechodzą przez rogową warstwę naskórka, a następnie w procesie przenikania przez warstwę lipidową ulegają rozpadowi wskutek kontaktu z krwią lub osoczem. W wyniku tego substancje aktywne w szybki sposób są adaptowane przez organizm i natychmiast wpływają na odżywienie i odnowę komórek.

istota innowacyjnosci 2

Technologia monojonowa to najlepsza forma absorpcji wszelkich minerałów. Jej wykorzystanie w przyszłości na wielu polach nauki pozwoli na polepszenie jakości życia każdego z nas.